Informacje prasowe

24.01.2017

Łódzki Magellan dołączył do międzynarodowej grupy bankowej – relacja z debaty

Magellan, który od 18 lat wspiera rozwój i finansowanie inwestycji w polskich szpitalach, pozyskał strategicznego partnera. Łódzka spółka dołączyła do międzynarodowej grupy bankowej BFF. Jak z lokalnej, łódzkiej firmy stać się częścią międzynarodowej grupy bankowej? Jak zbudować zespół ambitnych i zdolnych ludzi oraz wykorzystać szanse na rozwój? – o tym rozmawiali eksperci podczas debaty towarzyszącej otwarciu nowego rozdziału w historii łódzkiego Magellana.

W ostatnim tygodniu Magellan był gospodarzem uroczystej gali, której celem było zakomunikowanie połączenia spółki z grupą bankową BFF. W wydarzeniu wzięli udział partnerzy biznesowi firmy, eksperci rynku finansowego i osoby mające duży wpływ na rozwój Magellana. Piotr Kraśko, prowadzący wydarzenie, przeczytał również list wiceprezydenta miasta Łodzi Ireneusza Jabłońskiego. Współpraca miasta Łodzi oraz spółki Magellan pokazuje jak ważne są, dla obu stron, dobre relacje, dialog i tworzenie odpowiednich warunków do realizacji działań firmy. Potwierdzają to słowa wiceprezydenta, zacytowane przez prowadzącego wydarzenie, Piotra Kraśko:

(…) Pragnę w imieniu własnym oraz Łodzi życzyć dalszych sukcesów zarówno na rynkach macierzystych, na których pozycja obu instytucji (Magellana oraz grupy BFF) jest wiodąca i stabilna – ale przede wszystkim skutecznego zdobywania nowych udziałów w ramach prowadzonej ekspansji międzynarodowej. (…) Mam nadzieję, że Spółka utrzyma łódzką siedzibę jako główną lokalizację biznesu polskiego, bo lokalny potencjał kadrowy i już zbudowany zespół, stanowią znakomitą bazę, zaś przewagi konkurencyjne Łodzi są jednoznaczne. - list wiceprezydenta miasta Łodzi Ireneusza Jabłońskiego.

A co o Magellanie mówili eksperci finansowi oraz osoby mające duży wpływ na jego rozwój? Dlaczego zagraniczny inwestor zwrócił uwagę na spółkę, jakie są jej najważniejsze atuty? Na te i inne pytania odpowiedzieli uczestnicy debaty przeprowadzonej podczas uroczystości.

- Magellan od samego początku wyróżniał się ambitnymi ludźmi, którzy zbierając doświadczenie przez wiele lat, stali się ekspertami w swojej branży - finansowania służby zdrowia oraz samorządów, a od niedawna również faktoringu dla prywatnych przedsiębiorców – powiedział Krzysztof Kawalec, prezes zarządu Magellan S.A.

- Dlaczego zainteresowaliśmy się Magellanem? Oprócz bardzo dobrych wyników finansowych i perspektyw na dalszy rozwój, naszą uwagę zwrócił również świetny zespół specjalistów. Nie bez znaczenia jest również polski rynek, charakteryzujący się silną gospodarką z perspektywami na dalszy rozwój – powiedział Massimiliano Belingheri, CEO BFF Banking Group.

Dariusz Prończuk, Partner Zarządzający Enterprise Investors, funduszu, który jako pierwszy zainwestował w spółkę Magellan, podczas spotkania wspominał początki ponad dziesięcioletniej współpracy. Dodał, że jej zarządowi udało się stworzyć najlepszą firmę na rynku.

Przemysław Gdański, Wiceprezes Zarządu ds. Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej mBank, wyjaśnił natomiast z czego wynikają przewagi rynkowe Magellana. Reprezentant banku, który jako pierwszy zaufał Magellanowi i wspierał go finansowo, stwierdził, że zespół zarządzający spółką zna się po prostu na tym biznesie. Robert Gwiazdowski, profesor, ekspert w Centrum im. Adama Smitha, omawiał szerszy kontekst działalności spółki, czyli m.in. służbę zdrowia. Ponieważ na rynku ochrony zdrowia wciąż rośnie zapotrzebowanie na finansowanie, podsumował, że zapewnianie płynności finansowej szpitalom przez firmy takie jak Magellan, jest dziś bardzo potrzebne.

Magellan, za którym stoją eksperci i skuteczni managerowie, w najbliższych latach nadal będzie istotnym partnerem dla szpitali. Rynek ochrony zdrowia jeszcze bardziej będzie potrzebował wsparcia w rozwoju inwestycji oraz finansowaniu działalności podmiotów medycznych. Dzięki spółce, Łódź będzie ważnym miejscem dla tego sektora.

O Magellan S.A.

Magellan jest częścią międzynarodowej grupy bankowej BFF. Magellan S.A. oraz Banca Farmafactoring wspólnie tworzą jedną z największych i najszybciej rozwijających się instytucji, dostarczających rozwiązania finansowe dla sektora publicznego i opieki zdrowotnej w Europie oraz faktoring dla biznesu. Jesteśmy najważniejszym partnerem dla szpitali i dostawców artykułów i usług medycznych w zakresie finansowania ich bieżącej działalności. 

Przez 18 lat działalności udzieliliśmy 9,1 mld PLN finansowania dla sektora ochrony zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego. Poprawiamy płynność finansową naszych Klientów i zwiększamy ich potencjał rozwoju. Wyróżnia nas kompleksowa i spójna oferta produktowa, obejmująca m.in. pożyczki, faktoring oraz refinansowanie zobowiązań. 

Współpracujemy z ponad 500 szpitalami. Z naszych usług korzystają międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, korporacje dostarczające sprzęt medyczny oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, wśród nich również dostawcy usług outsourcingowych do szpitali. Klientami Spółki są także samorządy i podmioty współpracujące z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. 

Magellan  prowadzi również działalność  na terenie Czech i Słowacji poprzez spółki zależne – Magellan Česká republika s.r.o. z siedzibą w Pradze i Magellan Central Europe s.r.o. z siedzibą w Bratysławie. Do Grupy Kapitałowej Magellan należy również Oddział Korporacyjny w Hiszpanii z siedzibą w Barcelonie. W ramach Grupy działa także MEDFinance S.A., która zajmuje się finansowaniem inwestycji w sektorze służby zdrowia.

Debata_eksperci.jpg
Rozmiar: 764 kB Typ: . jpg
Zapisz plik

Grupa Magellan

  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
  • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
  • Komisja Nadzoru Finansowego

Kontakt dla mediów

Paulina Szwed-DobrzyńskaDyr. ds. Marketingu i PR

tel. +48 42 272 32 37
fax +48 42 272 31 01
paulina.szwed@magellan.pl

2012 Copyrights by Grupa Magellan