Informacje prasowe

18.01.2017

Magellan nowym członkiem Polskiego Związku Faktorów

Magellan, będący częścią grupy bankowej BFF, przystąpił do Polskiego Związku Faktorów. Spółka znalazła się w gronie czołowych podmiotów świadczących usługi faktoringowe w Polsce – banków i wyspecjalizowanych w tym obszarze firm. Spółka współpracować będzie z nimi w ramach celów statutowych PZF.

Magellan wkracza w nowy rok należąc do elitarnego grona firm faktoringowych zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów. Obecnie do PZF należy 5 banków komercyjnych i 20 samodzielnych podmiotów wyspecjalizowanych w faktoringu. Magellan będzie wspierać działania PZF, między innymi w obszarze standaryzowania jakości usług, propagowania zasad "dobrych praktyk”, promocji usług faktoringowych, edukacji oraz współpracy ze środowiskami akademickimi.

- Przełom 2016/2017 roku jest wyjątkowo ważnym okresem w działalności spółki Magellan. Staliśmy się częścią międzynarodowej grupy bankowej BFF, z którą wspólnie tworzymy jedną z największych i najszybciej rozwijających się instytucji, dostarczających rozwiązania faktoringowe dla sektora publicznego i opieki zdrowotnej w Europie. Co ważne, strategiczną gałęzią naszych działań jest faktoring dla MSP. Dlatego też bardzo cieszę się, że razem z innymi podmiotami zrzeszonymi w PZF będziemy wspólnie tworzyć dobre praktyki na rynku. Nie do przecenienia jest również wymiana „know how”, która mam nadzieję skutkować będzie jeszcze lepszymi produktami finansowymi i ich świadomością po stronie przedsiębiorstw - czyli potencjalnych klientów. - powiedział Urban Kielichowski, Członek Zarządu Magellan S.A.

Faktoring z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularną formą wspomagania płynności finansowej przedsiębiorstw. Rozwiązanie to szczególnie doceniają podmioty, których głównym źródłem dochodów jest sprzedaż towarów i usług z odroczonym terminem płatności. Do niedawna usługa zarezerwowana dla dużych firm, obecnie dostępna jest także dla mniejszych podmiotów. Magellan jako jeden z nielicznych faktorów na rynku oferuje finansowanie firmom nowo powstałym, które potrzebują kapitału na rozwój.

- Do tej pory sektor MSP był omijany przez firmy specjalizujące się w faktoringu. Magellan od początku jednak dostrzegał jego potrzeby. Jak się okazuje była to właściwa decyzja. Szczególną uwagę na faktoring powinny zwrócić właśnie nowo powstałe firmy, start-upy. Dla nas liczy się przede wszystkim dobry pomysł na biznes i grono wiarygodnych kontrahentów, którzy chcą współpracować z nowym dostawcą. Jeśli firma regularnie dostarcza swoje towary lub usługi w bardzo wielu przypadkach możemy szybko uruchomić limit kredytowy pod zastaw wystawionych faktur. – dodał Marcin Lis, dyrektor pionu faktoringu w spółce Magellan, ekspert rynku faktoringowego.

 

O Spółce Magellan S.A.

Magellan jest częścią międzynarodowej grupy bankowej BFF. Magellan S.A. oraz Banca Farmafactoring wspólnie tworzą jedną z największych i najszybciej rozwijających się instytucji, dostarczających rozwiązania finansowe dla sektora publicznego i opieki zdrowotnej w Europie oraz faktoring dla biznesu. Jesteśmy najważniejszym partnerem dla szpitali i dostawców artykułów i usług medycznych w zakresie finansowania ich bieżącej działalności. 

Przez 18 lat działalności udzieliliśmy 9,1 mld PLN finansowania dla sektora ochrony zdrowia i jednostek samorządu terytorialnego. Poprawiamy płynność finansową naszych Klientów i zwiększamy ich potencjał rozwoju. Wyróżnia nas kompleksowa i spójna oferta produktowa, obejmująca m.in. pożyczki, faktoring oraz refinansowanie zobowiązań. 

Współpracujemy z ponad 500 szpitalami. Z naszych usług korzystają międzynarodowe koncerny farmaceutyczne, korporacje dostarczające sprzęt medyczny oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, wśród nich również dostawcy usług outsourcingowych do szpitali. Klientami Spółki są także samorządy i podmioty współpracujące z Jednostkami Samorządu Terytorialnego. 

Magellan  prowadzi również działalność  na terenie Czech i Słowacji poprzez spółki zależne – Magellan Česká republika s.r.o. z siedzibą w Pradze i Magellan Central Europe s.r.o. z siedzibą w Bratysławie. Do Grupy Kapitałowej Magellan należy również Oddział Korporacyjny w Hiszpanii z siedzibą w Barcelonie. W ramach Grupy działa także MEDFinance S.A., która zajmuje się finansowaniem inwestycji w sektorze służby zdrowia.

Grupa Magellan

  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
  • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
  • Komisja Nadzoru Finansowego

Kontakt dla mediów

Paulina Szwed-DobrzyńskaDyr. ds. Marketingu i PR

tel. +48 42 272 32 37
fax +48 42 272 31 01
paulina.szwed@magellan.pl

2012 Copyrights by Grupa Magellan