Informacje prasowe

03.06.2016

Magellan został częścią włoskiej grupy bankowej Banca Farmafactoring

Magellan, międzynarodowa instytucja działająca na rynku usług finansowych dla sektora medycznego i jednostek samorządów terytorialnych, pozyskała inwestora strategicznego. W wyniku zakończonego sukcesem wezwania na sprzedaż akcji Magellan S.A., ogłoszonego przez Banca Farmafactoring S.p.A. (BFF), Spółka będzie odpowiadała za rozwój działalności Grupy BFF w Europie Centralnej i Wschodniej. Dla Magellana jest to szansa na wzmocnienie swojej pozycji na rynku europejskim oraz skuteczniejszą realizację strategii ekspansji.

Prace nad poszukiwaniem nowego inwestora Magellan S.A. zapoczątkował przeglądem opcji strategicznych w 2015 roku. W jego efekcie, dziewięć lat od debiutu giełdowego, pozyskał partnera, który pozwoli na zwiększenie skali krajowego biznesu oraz przyspieszy wejście na nowe rynki zagraniczne. Dotychczas Magellan oprócz Polski, prowadzi działalność również na Słowacji, w Czechach i Hiszpanii.

Połączenie spółki Magellan oraz banku BFF stworzy jedną z największych i najszybciej rozwijających się instytucji, dostarczających rozwiązania dla sektora publicznego i opieki zdrowotnej w Europie. BFF specjalizuje się w zarządzaniu wierzytelnościami i faktoringu bez regresu na rynku szpitalnym i samorządowym. Prowadzi swoją działalność od ponad 30 lat na terenie Włoch, a od kilku lat również w Hiszpanii i Portugalii.

- Z satysfakcją możemy powiedzieć, że pozyskaliśmy partnera, który będzie nas wspierał w przyszłości. Jestem przekonany, że dzięki połączeniu mocnych stron Magellana i BFF wyznaczymy nową jakość usług finansowych. Korzystając z potencjału, jaki daje nam włoski inwestor oraz wykorzystując kompetencje i doświadczenie naszych pracowników możemy jeszcze pełniej wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i przygotować zintegrowaną, międzynarodową ofertę – podkreśla Krzysztof Kawalec, prezes zarządu Magellan S.A.

- Magellan to spółka, którą znamy od wielu lat. Swoją decyzją wspieramy jej silny zespół, który podobnie jak my zbudował stabilną firmę, zdobywając wiodącą pozycję w atrakcyjnej niszy rynkowej. Wierzymy, że rozwój ekonomiczny Polski i wzrost inwestycji w sektorze publicznym zapewni pozytywne tło dla naszej inwestycji w Spółkę Magellan – mówi Massimiliano Belingheri, CEO Banca Farmafactoring.

Połączenie spółki Magellan oraz banku BFF umożliwi zwiększenie skali biznesu oraz skuteczniejszą i efektywniejszą realizację strategii ekspansji. Współpraca pozwoli uzyskać znaczącą skalę synergii m.in. w zakresie zmiany struktury i dostępności finansowania.

O Grupie Magellan

Grupa Magellan dostarcza zindywidualizowane usługi finansowe, które umożliwiają optymalne i efektywne zarządzanie finansami przez podmioty działające na rynku medycznym i jednostek samorządów terytorialnych. Przez ponad 18 lat działalności udzieliła 9,1 mld zł finansowania. Aktywnie współpracuje z ponad 500 podmiotami na rynku medycznym. Magellan S.A. prowadzi również działalność na terenie Czech i Słowacji poprzez spółki zależne - Magellan Česká republika s.r.o. z siedzibą w Pradze i Magellan Central Europe s.r.o. z siedzibą w Bratysławie. Do Grupy Kapitałowej Magellan należy również Oddział Korporacyjny w Hiszpanii z siedzibą w Barcelonie. W czerwcu 2010 założona została spółka zależna MEDFinance S.A., która zajmuje się finansowaniem inwestycji w sektorze ochrony zdrowia w Polsce. Magellan S.A. jest notowany na GPW od 1 października 2007 r.

Więcej informacji: www.magellansa.pl

O Grupie Banca Farmafactoring (BFF)

Grupa BFF to niezależny włoski bank, specjalizujący się w obszarze zarządzania wierzytelnościami i faktoringu należności na rynku opieki medycznej i sektora samorządowego w Europie Południowej (Włochy, Hiszpania, Portugalia). W 2015 roku Grupa BFF zarządzała wierzytelnościami o łącznej wartości 6,286 mln Euro i osiągnęła zysk brutto w wysokości 96.3 mln Euro. Bank BFF został założony w 1985 w Mediolanie, a obecnie ma swoje biura w Rzymie, Madrycie i Barcelonie.

Więcej informacji: www.bancafarmafactoring.it

Grupa Magellan

  • Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
  • Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych
  • Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych
  • Komisja Nadzoru Finansowego

Kontakt dla mediów

Paulina Szwed-DobrzyńskaDyr. ds. Marketingu i PR

tel. +48 42 272 32 37
fax +48 42 272 31 01
paulina.szwed@magellan.pl

2012 Copyrights by Grupa Magellan